Cinders Manager

#1 2009-10-04 15:40:34

Paweu

Administrator

1944112
Zarejestrowany: 2009-07-05
Posty: 502
Punktów :   

Zasady rozgrywania imprez oficjalnych w Cinders Managerze - sezon 2011

Ekstraliga Juniorów

W rozgrywkach Ekstraligi Juniorów obowiązuje tabela 11-biegowa, po sześciu zawodników w drużynie, każdy jedzie z każdym po razie w parze. W XI biegu startuje po dwóch dowolnych zawodników z każdej drużyn, z wyjątkiem zawodników uprawnionych do startu w biegu XII, w którym startuje po dwóch najlepszych zawodników obu drużyn. Zawodnicy z numerami 6 (zespół gości) i 12 (gospodarzy) są rezerwowymi i mogą wystartować maksymalnie czterokrotnie w meczu jako rezerwa zwykła. Rezerwa taktyczna obowiązuje na takich samych zasadach jak w innych ligach, z tą różnicą, że można z niej skorzystać od 4. do 10. biegu. Aby wyniki meczu mogły być zaliczone, trzeba rozegrać przynajmniej 6 wyścigów.

Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

Zawody w MDMP odbywają się na zasadzie 15-biegowych trójmeczów. Każda drużyna liczy po 6 zawodników, wśród których jest dwóch rezerwowych. Istnieje możliwość korzystania z rezerwy taktycznej przy stracie sześciu punktów do lidera, oraz zamiana pól startowych między zawodnikami jednej drużyny (w dowolnym momencie zawodów). Rozgrywki składają się z 3 faz:
- Faza grupowa - zespoły podzielone są na 3 grupy. W grupach są 4 drużyny, które jadą dwukrotnie na każdym torze, co daje 6 meczów każdej drużynie. Jeden klub zawsze pauzuje. Zwycięzcy grup awansują do finału.

PODZIAŁ NA GRUPY:

Grupa A:
- Rzeszów/Krosno
- Rybnik/Świętochłowice
- Tarnów
- Lublin/Warszawa

Grupa B:
- Toruń/Grudziądz
- Zielona Góra/Gniezno
- Bydgoszcz/Gdańsk
- Gorzów/Piła

Grupa C:
- Leszno/Poznań
- Częstochowa
- Wrocław/Rawicz
- Ostrów/Opole

- Finał - w finale startują zwycięzcy grup. Każdy finalista organizuje jeden turniej finałowy, co daje trzy trójmecze. Młodzieżowym Drużynowym Mistrzem Polski zostaje drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów biegowych.
W trójmeczach fazy grupowej obowiązuje punktacja 2-1-0. W przypadku równości punktów między zespołami, rozgrywane są biegi dodatkowe.

Indywidualne Mistrzostwa Świata

Indywidualne Mistrzostwa Świata składają się z eliminacji podzielonych na dwie strefy: kontynentalną i interkontynentalną, oraz finału światowego. Eliminacje w obu ww. strefach składają się z dwóch faz:
- eliminacji strefowych (3 turnieje eliminacyjne, z każdego awansuje po 4 zawodników),
- finału strefowego (startują w nim zawodnicy zakwalifikowani z poprzedniego szczebla eliminacji oraz czterej rozstawieni zawodnicy, mający najwyższe numery startowe w Grand Prix). Do finału światowego awansuje 10 żużlowców ze strefy interkontynentalnej i 6 najlepszych z finału kontynentalnego.

We wszystkich turniejach obowiązuje 20-biegowa tabela wyścigów z pewną modyfikacją, dotyczącą zamianą kolejności wyścigów. W finale światowym można rozegrać bieg dodatkowy o miejsce na podium, na niższych szczeblach biegi dodatkowe będą rozgrywane tylko w przypadku nierozstrzygnięcia awansu do następnej rundy.

Ilość miejsc dla krajów w eliminacjach IMŚ:
Strefa kontynentalna: Polska - 12 (9 w eliminacjach + 3 rozstawionych), Rosja - 7 (6+1), Czechy, Słowenia - 5, Niemcy, Węgry, Łotwa - 4, Ukraina, Austria - 3, Chorwacja, Włochy - 2, Słowacja - 1.
Strefa interkontynentalna: Australia - 11 (10+2), Szwecja - 9, Wielka Brytania - 8, Dania - 8 (7+1), USA - 4 (3+1), Finlandia - 4, Norwegia, Argentyna - 2, Nowa Zelandia, Kanada, RPA - 1.

Indywidualny Puchar Świata - Grand Prix

W ramach cyklu o Indywidualny Puchar Świata odbywa się 6 rund - turniejów 20-biegowych z modyfikacją taką jak w przypadku IMŚ, oraz z biegiem finałowym o punktacji 5-3-1-0. Gospodarzowi każdego turnieju przysługuje dzika karta oraz dwa miejsca dla rezerwy toru.

W cyklu utrzyma się ośmiu zawodników, którzy zdobędą najwięcej punktów we wszystkich sześciu turniejach. Stali uczestnicy cyklu, którzy zajmą miejsca 9-15, dostaną szansę utrzymania się w cyklu IPŚ, startując w Grand Prix Challenge, którego stawkę uzupełnią m.in. Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, finaliści IMŚ, którzy nie startowali w Grand Prix oraz żużlowcy, którzy odpadli w finałach strefowych. Najlepsza "siódemka" GP Challenge awansuje do cyklu Grand Prix w 2012 roku.

Kolejność rund Grand Prix:
I runda - Grand Prix Czech (Pardubice)
II runda - Grand Prix Wielkiej Brytanii (Coventry)
III runda - Grand Prix Szwecji (Vetlanda)
IV runda - Grand Prix Rosji (Togliatti)
V runda - Grand Prix Danii (Vojens)
VI runda - Grand Prix Polski (Toruń)

Drużynowe Mistrzostwa Świata

Drużynowe Mistrzostwa Świata składają się z dwóch faz: eliminacji i finałów. Eliminacje dzielą się na dwie strefy: kontynentalną i interkontynentalną. W obu rozgrywane są półfinały i finał strefowy. Zwycięzcy finałów strefowych awansują do finałów DMŚ. W eliminacjach rozgrywane są mecz i rewanż, chyba że pora roku lub położenie geograficzne kraju sprawia, że niemożliwością jest odjechanie meczu w tym kraju, więc wtedy odbywa się jedno spotkanie. Zapewniony udział w finałach tej imprezy mają trzy najlepsze reprezentacje z DPŚ 2010, czyli: Polska, Australia i Rosja oraz gospodarz imprezy, którym w sezonie 2011 jest Wielka Brytania.

W finałach DMŚ startuje 6 reprezentacji podzielonych na dwie grupy wg niniejszego klucza:
Grupa A: 1 z DPŚ 2009 (Polska), gospodarz turnieju (Wielka Brytania), zwyc. finału interkontynentalnego
Grupa B: 2 z DPŚ 2009 (Australia), 3 z DPŚ 2009 (Rosja), zwyc. finału kontynentalnego

W grupach drużyny jadą systemem "każdy z każdym". Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do półfinałów, a drużyny z drugiego i trzeciego miejsca wystartują w ćwierćfinałach.

Drabinka pucharowa DMŚ wygląda tak:
1/4 I: 2A - 3B
1/4 II: 2B - 3A
1/2 I: 1A - zwyc. 1/4 II
1/2 II: 1B - zwyc. 1/4 I
Mecz o brązowy medal: przegrani półfinałów
Finał: zwycięzcy półfinałów

Organizatorem finałów DMŚ są 2 miasta kraju wybranego przez Prezydium Gry. Na sezon 2010 do organizacji została nominowana Wielka Brytania, a mecze będą odbywały się w Manchesterze i Poole.

Wszystkie mecze w ramach DMŚ są rozgrywane wg 13-biegowej tabeli wyścigów, do wglądu w Pakiecie Managera. W 7-osobowym składzie drużyny musi znajdować się przynajmniej jeden młodzieżowiec. Rezerwowymi są zawodnicy z numerami 6,7 i 14,15. Drużyna przegrywająca sześcioma punktami może skorzystać z rezerwy taktycznej. Każdy zawodnik startujący w meczu musi wystartować przynajmniej w dwóch wyścigach (rezerwowych nie można zmieniać, chyba że są niezdolni do jazdy z powodu kontuzji). Obowiązują zmiany za dotknięcie taśmy, wykluczenie za przekroczenie limitu 2 minut i niezdolność do jazdy.

PARY PÓŁFINAŁÓW STREFOWYCH DMŚ W SEZONIE 2011:

Strefa kontynentalna (mecz i rewanż):
Czechy - Łotwa
Słowenia - Niemcy

Strefa interkontynentalna (mecz w kraju wymienionym jako pierwszy):
Dania - USA
Szwecja - Finlandia

Mistrzostwa Świata Par
Mistrzostwa Świata Par składają się z dwóch faz: półfinałów i finału. W półfinałach startuje 16 reprezentacji narodowych, po cztery najlepsze pary z każdego półfinału awansują do turnieju finałowego, który będzie rozegrany na torze jednego z finalistów. Wszystkie turnieje w ramach MŚP są rozgrywane za pomocą 28-biegowej tabeli wyścigów na 8 par, zamieszczonej w Pakiecie Managera.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów
IMŚJ składają się z dwóch faz: półfinałów oraz finału. W dwóch półfinałach startuje 48 zawodników, a do finału awansuje po ośmiu juniorów z każdego półfinału. We wszystkich zawodach obowiązuje 20-biegowa tabela na szesnastu zawodników. W półfinałach biegi dodatkowe są rozgrywane tylko w przypadku nierozstrzygnięcia awansu do finału. W finale biegi dodatkowe odbywają się w przypadku konieczności wyłonienia miejsc na podium.

Ilość miejsc dla poszczególnych państw w półfinałach IMŚJ: Polska - 5; Dania, Szwecja - po 4; Czechy, Rosja i Wielka Brytania - po 3; Australia, Niemcy i Słowenia - po 2; Chorwacja, Łotwa, USA i Słowacja - po 1.

Indywidualne Mistrzostwa Polski

IMP składają się z następujących etapów:
- Eliminacji III ligi (startuje 16 najlepszych Polaków w III lidze pod względem średniej biegowej po V kolejce, do 1/4 finału awansuje sześciu),
- Eliminacji II ligi (startuje 16 najlepszych Polaków w II lidze pod względem średniej biegowej po V kolejce, do 1/4 finału awansuje dziesięciu),
- 1/4 finału (startują zawodnicy zakwalifikowani z eliminacji II i III ligi, do 1/2 finału awansuje 7 żużlowców),
- Eliminacji I ligi (startuje 16 najlepszych Polaków w I lidze pod względem średniej biegowej po X kolejce, do 1/2 finału awansuje dziewięciu),
- 1/2 finału (startują zawodnicy, którzy awansowali z 1/4 finału i eliminacji I ligi, do finału IMP awans uzyska ośmiu najlepszych),
- Eliminacji Ekstraligi (startuje 16 najlepszych Polaków w Ekstralidze pod względem średniej biegowej po XV kolejce, do finału IMP awansuje ośmiu),
- Finału IMP (w finale biorą udział zawodnicy, którzy uzyskali awans z 1/2 finału i eliminacji Ekstraligi).

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski

MIMP składają się z dwóch faz: półfinałów i finału. Do startu w półfinałach MIMP nominowanych jest 32 zawodników, wybieranych pod względem obecnej dyspozycji sportowej. Rezerwowymi w półfinałach są zawodnicy klubu organizującego półfinał. Z każdego półfinału do finału MIMP awansuje po 8 zawodników, żużlowcy z 9. miejsc będą rezerwowymi. W MIMP obowiązuje 20-biegowa tabela wyścigów, taka jak w IMP. Biegi dodatkowe są rozgrywane tylko wtedy, gdy nierozstrzygnięta jest kwestia awansu do finału, zaś w finale - tylko na pozycjach medalowych.

Mistrzostwa Polski Par Klubowych

MPPK składają się z 3 faz:
- Runda eliminacyjna - uczestniczą w niej pary klubów z III ligi oraz pary klubów II ligi z miejsc 5-6, dwie najlepsze pary awansują do półfinałów,
- Półfinały - w dwóch półfinałach uczestniczą zespoły Ekstraligi z miejsc 3-6, pary klubowe z I ligi, pary II-ligowców z miejsc 1-4 oraz 4 najlepsze pary z rundy eliminacyjnej, po trzy najlepsze pary z każdego półfinału awansują do finału MPPK
- Finał - startuje w nim: para obrońców tytułu MPPK, para gospodarza finału oraz drużyny, które awansowały z półfinałów; organizatorem finału jest drużynowy wicemistrz Polski z poprzedniego roku.
Wszystkie turnieje w ramach MPPK składają się z 28 biegów i ewentualnych biegów dodatkowych.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Par Klubowych

MMPPK składają się z 2 faz: eliminacji i finału. W trzech eliminacjach startuje po 8 klubów. Do finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej eliminacji oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc. Organizatorem finału MMPPK jest drużyna, która zajęła drugie miejsce w Ekstralidze Juniorów w poprzednim sezonie. Wszystkie turnieje w ramach MMPPK składają się z 28 biegów i ewentualnych biegów dodatkowych. W przypadku niemożności wystawienia przez klub pełnej pary, brakujące miejsca uzupełniają zawodnicy klubu organizatora eliminacji/finału. Ich punkty nie liczą się do dorobku zespołu.

Indywidualne Mistrzostwa lig

Udział w zawodach bierze szesnastu najlepszych zawodników każdej ligi pod względem średniej biegowej. Turnieje te odbywają się na koniec sezonu, na zasadach takich jak w Grand Prix (20 biegów + finał)

Złoty Kask

ZK składa się z 2 faz:
- Eliminacje grupowe - kluby według podziału geograficznego są dzielone na 3 grupy. We wszystkich grupach odbywają się 2 turnieje eliminacyjne. Z każdego klubu w eliminacjach stratuje po 2 zawodników. Do finałów ZK z każdej grupy awansuje po 5 zawodników.
- Finały - odbywają się cztery turnieje finałowe z udziałem zawodników promowanych z eliminacji, oraz żużlowca z "dziką kartą", nominowanego każdorazowo przez organizatora finału. Zawodnik jest sklasyfikowany w cyklu o Złoty Kask, jeżeli uczestniczył przynajmniej w trzech eliminacjach. Najsłabszy start nie liczy się do klasyfikacji ZK. Wszystkie turnieje odbywają się na zasadach turnieju 20-biegowego i ew. biegów dodatkowych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl